Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příjímací pohovor

Příjímací pohovor

Přídáno | 28. 7. 2014 | Nezařazené

PŘIJÍMACÍ POHOVOR

 

Příprava na přijímací pohovor

Jste-li pozváni k přijímacím u pohovoru (výběrovému či konkursnímu řízení), znamená to, že jste „postoupili z kvalifikace“, nebo chcete-li, že jste prošli prvním sítem. Mělo by to zvednout vaše sebevědomí. Přijměte pár rad, které platí nejen pro přijímací pohovor, ale i pro většinu jednání.

Příprava je základ pro úspěšný pohovor. Co vše mít sebou na pohovor?

  1. Přijďte včas, raději o nějakou minutu dříve, než později.
  2. Přijďte upravení, oblékněte se do dobře padnoucího oblečení, přiměřeně místu, o které se ucházíte, spíš lépe než nedbale, rozhodně ne příliš nápadně.
  3. Dejte si pozor, ať nepřiběhnete celí zpocení.
  4. Ruku nepodávejte první, tu vám musí podat zaměstnavatel, stiskněte ji pevně, ale ne jak lamželezo.
  5. Sedněte si, až k tomu budete vyzváni, pokud by vás nechali stát a sami seděli, zeptejte se, zda se můžete posadit (může to být „chyták“, aby poznali, zda nejste bojácní)
  6. Snažte se co nejvíc uvolnit.
  7. Chovejte se přiměřeně sebevědomě (nikoliv přehnaně suverénně), jako člověk, který zná svou cenu. Neuhýbejte očima, své odpovědi nešeptejte ani nehuhlejte a je-li to právě vhodné, usmějte se.
  8. Mluvte věcně, nesnažte se být moc vtipní nebo žoviální, ale dojem velkého „suchara“ také škodí.
  9. Dostanete-li otázku, na níž bude odpověď obtížná, nesnažte se honem něco vyhrknout. Svou odpověď protáhněte, mluvte pomalu, případně nějaké to slovo zopakujte, abyste získali čas. Někdy je lépe říci „nevím“, než koktat nesmysly, někdy lze z otázky šikovně utéci, případně ji obrátit v žert. Uvědomte si, že není cílem zaměstnavatele vás zdeptat.

Celkem shlédnutí 1624, 2 dnes